O autorze

Tomasz Zawada

Tomasz Zawada

Od urodzenia pasjonat i zapaleniec piłki nożnej. 
Swoją przygodę z piłką rozpoczął w Stali  Pleszew ponad 10 lat temu. 
Przez 3 ostatnie rundy grał w SKS UNIA Swarzędz, teraz wraca do Pleszewa w podwójnej roli jako zawodnik i jako prezes klubu. 

Świeżo upieczony magister studiów dziennych na Uniwersytecie  Ekonomicznym w Poznaniu. Autor pracy magisterskiej: "Budowa wizerunku profesjonalnego klubu sportowego". Od kilku lat mocno zgłębia tematykę  związaną z wizerunkiem i marketingiem sportowym. Interesuje się także  marketingiem internetowym, gadżetami, nowościami technologicznymi a  także psychologią i relacjami międzyludzkimi. 
W wolnych chwilach czyta ebooki, doskonali swoje środowisko komputerowe oraz zgłębia wiadomości ze swoich ulubionych kanałów RSS. Ostatnimi czasy stał się małym pracoholikiem. 

Od października będzie kontynuował swoją edukację we Wrocławiu na studiach podyplomowych z Menedżera Sportu. Swoją przyszłość wiąże z własną firmą i zarządzaniem profesjonalnym klubem sportowym...

14 czerwca 2011r. objąłem funkcję Prezesa Klubu Sportowego Stal Pleszew. Przejąłem klub w trudnej sytuacji finansowej. Za cel postawiłem sobie wyciągnięcie klubu z kryzysu a następnie rozpoczęcie budowania prężnie działającego klubu. Na tym blogu będę opisywał działania jakie realizuję i planuje zrealizować. Znajdą się także relacje z aktualnych wydarzeń klubowych oraz wpisy o szeroko pojętym marketingu sportowym. Może dzięki temu, uda się w lepszy sposób zrealizować wyznaczone cele...Członek grupy "Inicjatywa Druga Połowa"Inicjatywa "Druga Połowa"
www.inicjatywadrugapolowa.pl


W odpowiedzi na obecny stan wielkopolskiej piłki, powstała inicjatywa, którą tworzą osoby uważające, że nasz lokalny futbol nie rozwija się w odpowiedni sposób.

Istnieje dużo barier organizacyjnych, finansowych, prawnych czy wizerunkowych.

Uważamy, że przynajmniej niektóre z nich mogłyby zostać zmienione lub po prostu usunięte.

Uważamy, że Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, który został powołany po to aby służyć klubom, niestety nie robi tego w odpowiedni sposób, nie przeprowadzając potrzebnych zmian.

Odnosimy wrażenie, że w roku 2012, kiedy to w naszym kraju mamy prawdziwy „boom” na piłkę nożną, małe i średnie kluby są zapomniane i w bardzo małym stopniu korzystają z tej futbolowej gorączki.

W rezultacie postanowiliśmy powołać Inicjatywę „Druga Połowa” bo tak jak na boisku, po pierwszej przegranej połowie, w drugiej można odrobić straty i wygrać. Analogicznie, zaniechania w WZPN również można odrobić, jeśli tylko zabiorą się za to ludzie, którzy mają skuteczne rozwiązania, odpowiednie przygotowanie i kompetencje oraz przede wszystkim chęci. Są wśród nas: działacze klubowi, przedsiębiorcy sponsorujący kluby, trenerzy, samorządowcy oraz menedżerowie sportu.Chcemy dać więcej jakości naszej lokalnej piłce. Dlatego bierzemy udział w wyborach do władz WZPN, aby razem móc zmieniać wielkopolski futbol na lepsze.

Naszym kandydatem na Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej jest Michał Gniatkowski.

Jeśli Ty też uważasz, że nasz Związek może lepiej funkcjonować, przyłącz się do Inicjatywy "Druga Połowa". Czekamy na Ciebie, Twoje propozycje, opinie i sugestie. Weź sprawy wielkopolskiej piłki w swoje ręce.


Prezes Klubu Sportowego Stal Pleszew14 czerwca objąłem funkcję Prezesa Klubu zobaczymy jak klub będzie wyglądał i funkcjonował pod moimi sterami...

Historia klubu


K.S. STAL Pleszew nawiązuje do tradycji założonego w 1927 r. Pleszewskiego Klubu Sportowego w skrócie PKS. Działalność PKS przerywa wybuch II Wojny Światowej. W dniu 24.01.1945 r. Pleszew zostaje wyzwolony. W ramach ZMW powstała pierwsza po wojnie Szkoła Piłki Nożnej. Następnie szkoła ta została przejęta przez OMTUR. Następnie powołano do życia zarząd klubu, którego przewodniczącym został pan Edmund Urbaniak.
W Styczniu 1949 r. został powałany Spółdzielczy Klub Sportowy PLESZEWIANKA. W Klubie tym zajęcia prowadzono w kilku sekcjach. Jedna sekcja piłki nożnej była zgłoszona do PZPN i uczestniczyła w rozgrywkach kl. C. W marcu tegoż roku dokonano zmieniony nazwy klubu na Związkowy Klub Sportowy "SPÓJNIA" Pleszew. Ponownie wybrano nowy zarząd, którego przewodniczącym został Stanisław Andersz.
W dniu 21 grudnia 1953 r. ZKS SPÓJNIA zostaje połączona z Kołem Sportowym "STAL" powstałym przy Pleszewskiej Fabryce Obrabiarek. W wyniku tego utworzono Klub Sportowy "STAL" Pleszew (historyczna nazwa do, której powrócono kilka lat temu) działający od 21.12.1953 r., którego przewodniczącym został Stefan Małecki. W Dniu 26 Lutego 1954 r. na walnym zebraniu zmieniono nazwę klubu na Międzyzwiązkowy Klub Sportowy " STAL" Pleszew. Wybrano nowy zarząd, a prezesem został pan Kazimierz Nowak. W kolejnych latach nazwa klubu została utrzymana, jednak skład zarządu zgodnie ze statutem zmieniał się co trzy lata.
Do roku 1982 drużyna seniorów pod nazwą "Stal" grała w klasie powiatowej lub międzypowiatowej. W roku 1982/83 gra w klasie okręgowej Kalisko-Sieradzkiej, a później w Kalisko-Sieradzko-Konińskiej, gdzie zajmuje wysokie miejsce w tabeli.
Po czterech latach następuje reorganizacja klas rozgrywkowych i  seniorzy występują w kl. A. Kolejne lata rozgrywek to czas ciągłych zmian i problemów nie tylko finansowych ale i organizacyjno-personalnych klubu. Seniorska drużyna plasuje się w dolnych rejonach tabeli. Totalny kryzys następuje w roku 1990, kiedy to zarząd ma zamiar rozwiązać Klub - sytuacja finansowa jest bardzo niesprzyjająca. Jednak ostatecznie odrzucono ten zamiar. Zarząd Klubu podał się do dymisji. 01.10.1990r. powstał zarząd komisaryczny, którego prezesem został Edmund Włodarczyk – niestety zmiana ta nie przynosi poprawy.
W kolejnym sezonie 1990/91 drużyna seniorów zajęła dalekie miejsce w kl. A. w tym sezonie zostaje wybrany nowy zarząd, którego prezesem zostaje pan Czesław Bandzwołek, a w-ce prezesem zasłużony działacz klubu pan Alojzy Jeager. Po dwóch latach dochodzi do kolejnej dymisji zarządu. W nowej rzeczywistości gospodarczej Klub ma ogromne problemy finansowe czego konsekwencją są także problemy organizacyjne. W Marcu 1993 r. zaskakująco przestaje istnieć MKS "STAL". Sekcje piłki nożnej wraz z zawodnikami i posiadanym majątkiem przejmuje Ośrodek Kultury Sportu i Wypoczynku, był to zakład budżetowy który w imieniu i na rzecz gminy prowadzi szeroko pojętą działalność kulturowo-sportowo–rekreacyjną w Pleszewie. Dyrektor ośrodka Wiesław Mielczarek rozpoczyna mozolną pracę nad odbudową piłki nożnej w Pleszewie i postawieniem klubu na nogi. Piłkarze wreszcie dysponują własną bazą sportowo – socjalną gdzie można swobodnie trenować.
W pierwszym sezonie drużyna z ogromnym trudem broni się przed spadkiem z klasy okręgowej. Kolejny sezon 1993/94 był już bardziej udany. Zespół zasiliło kilku doświadczonych zawodników m.in. grający trener Marek Chatliński mający za sobą występy na II-ligowych boiskach. Drużyna nie zanotowała awansu do klasy wyższej, jednak rok 1994 na długo pozostanie w pamięci kibiców. Drużyna po raz pierwszy w swej historii wystąpiła w wojewódzkim finale Pucharu Polski.
W sezonie 1994/95 nastąpiła rewolucja, piłkarze zajęli pierwsze miejsce w tabeli i awansowali do klasy międzyokręgowej. W Sezonie 1995/96 drużyna doznaje kilku wzmocnień. Wtedy wszyscy mówią, że w Pleszewie jest czas dla piłki. Ośrodek podejmuje się organizacji turnieju im. Józefa Goli osiągając sukces organizacyjny a także sportowy. Pleszew był bardzo blisko awansu do jeszcze wyższej ligi jednak na finiszu został wyprzedzony przez drużynę ASTRY Krotoszyn, która wywalczyła awans do II ligi. Drużynie pozostało II miejsce - różnie przyjęte przez niektórych sympatyków. 
Do sezonu 1996/97 drużyna seniorów startowała z mniejszym optymizmem, wręcz z obawami. Z zespołem z różnych względów pożegnało się 6 zawodników. Jakby tego było mało w przerwie zimowej odszedł także utalentowany trener M. Chatliński. Sytuacja stała się dramatyczna. Trenerem pierwszego zespołu został Mirosław Lis, dotychczasowy trener juniorów. W zespole seniorów z konieczności musiało występować 8 juniorów i juniorów młodszych. Był to najmłodszy zespół występujący w klasie międzykręgowej co było zaskoczeniem w Pleszewskim środowisku piłarskim. Drużyna bez gwiazd grała bardzo dobrze, kończąc  rozgrywki sezonu 1996/97 na wysokim 6 miejscu.
Po reorganizacji lig piłki nożnej Pleszew występował w sezonie 2001/02 w IV lidze w grupie południowej Wielkopolskiej. Nazwa klubu pochodziła od tytularnego sponsora głównego ROLBUD OSiR Pleszew. Jednak po pierwszym sezonie klub zanotował spadek do Kaliskiej klasy okręgowej. Przez 6 sezonów występował pod tą nazwą w niezmiennie w klasie okręgowej zajmując przeważnie miejsca w górnej części tabeli.   W sezonie 2008/09 dochodzi do „rewolucji” po zakończeniu kadencji władzę przejmuje nowy prężnie działający zarząd z dużymi ambicjami. Wprowadzono radykalne zmiany wywalczono powrót do historycznej nazwy STAL Pleszew. Rezygnacja z ROLBUDU kosztowała utratę korzyści finansowych od sponsora tytularnego jednak nowy zarząd był przekonany o słuszności tej decyzji. Powrót do historycznej nazwy STAL miał spowodować przyciągnięcie nowych sponsorów i tak też się stało. Nowy zarząd wniósł do klubu powiew nowocześniejszego zarządzania z nastawieniem na współpracę ze sponsorami i zwiększenie procentowego udziału środków niepublicznych. Efekty przyszły szybko w pierwszym sezonie w wywalczono awans do IV ligi z pierwszego miejsca detronizując wszystkich przeciwników. Pierwszą rundę w IV lidze beniaminek z Pleszewa zakończył zaskakująco na 1 miejscu. Zrodziły się apetyty kibiców, zawodników oraz zarządu na awans rok po roku do III ligi. Jednak klub nie był do końca przygotowany przede wszystkim finansowo na grę w III lidze. Stąd STAL zajęła ostatecznie miejsce w czubie tabeli. Kolejny sezon to odejście kilku kluczowych zawodników a co najgorsze również sponsorów. W poprzednich sezonach STAL radziła sobie przeciętnie zajmując miejsce w środkowej części tabeli.

Praca zawodowa

Na co dzień pracuje w Drukarni Booklet, w której zajmuje się marketingiem oraz sprzedażą. Nasza drukarnia naklejek specjalizuje się w produkcji vlepek i naklejek samoprzylepnych. 

Moje profile w internecie:

GoldenLine:  Zobacz mnie na GoldenLine

Facebook: Tomasz Zawada FB

Google+: Tomasz Zawada G+Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...