19 grudnia 2014

Turniej Pleszew Cup - cele, korzyści, plany

Klub Stal Pleszew wspólnie ze Sport Pleszew Sp. z o. o. oraz Miastem Pleszew organizuje turniej halowy Pleszew Cup. Turniej odbędzie się na nowo oddanej do użytku, pięknej i dużej hali sportowej. Z uwagi na pierwszy taki turniej, promocję hali oraz miasta Pleszew wpisowe do turnieju wynosi tylko 100 zł. (poniżej wpisu znajduje się zaproszenie, regulamin oraz szczegóły turnieju).

Myślę, że organizacja turniejów piłkarskich przez klub, to bardzo dobry sposób promocji klubu wśród innych klubów a także w swoim mieście. Biorąc udział w turnieju nasi zawodnicy zbierają cenne doświadczenia, a będąc gospodarzem klub nie ponosi dodatkowych kosztów związanych np. z transportem na turniej.

Turniej Pleszew Cup został zorganizowany z myślą o najmłodszych zawodnikach w naszym klubie. Posiadamy w klubie drużyny w następujących rocznikach 2004, 2002, 2000, 1998 oraz 1996. Ze względu na ograniczenia dostępności hali sportowej w dwóch terminach zaplanowaliśmy 3 turnieje dla najmłodszych. Dla starszych grup duża ilość turniejów na hali nie jest wskazana.

Terminy oraz roczniki:
 • rocznik 2004 i młodsi, 8 drużyn - 7 lutego 2015 r. w godzinach 9:00 do 13:00
 • rocznik 2002 i młodsi, 8 drużyn - 7 lutego 2015 r. w godzinach 14:00 do 18:00
 • roczniki 2000 i młodsi, 8 drużyn – 14 lutego 2015 r. w godzinach 10:00 do 14:00
Halę sportową udostępniono nam nieodpłatnie w ramach współpracy, dzięki czemu mogliśmy zaoferować niską kwotę wpisowego. Bardzo fajnie, że dostaliśmy taką opcję od Sport Pleszew Sp. z o. o. to z pewnością ułatwi przy pierwszej edycji turnieju Pleszew Cup. Wpisowe do turnieju wynosi tylko 100 zł, z którego pokryjemy zakup medali, pucharów, wody a także opłaty za sędziów. 

Nagrody i wyróżnienia:
 • Nagrody drużynowe: puchary, dyplomy, medale za I, II, III miejsce, drużyny z pozostałych miejsc otrzymają dyplomy.
 • Nagrody indywidualne: dla najlepszego zawodnika, dla najlepszego bramkarza.

Promocja i pozyskiwanie drużyn do turnieju...
Aktualnie wiele klubów organizuje różne turnieje a w szczególności dla najmłodszych roczników. Zauważam również, że kluby tak kalkulują kwotę wpisowego by na turnieju zarabiać (na rzecz klubu). Dlatego aby pozyskać komplet 24 drużyn na nasz turniej należało wykonać odpowiednią promocje turnieju.

Po stworzeniu oferty turnieju wraz zaproszeniem i regulaminem (dostępne poniżej) ruszyłem z akcją promocyjną. Zaproszenie wysłałem do 150 klubów drogą mailową a także zostało zamieszczone na naszej stronie klubowej oraz na zaprzyjaźnionym portalu o wielkopolskim futbolu www.jardersport.pl 

W ciągu kilkunastu dni, z pomocą trenerów udało się pozyskać komplet drużyn do turnieju, a nawet mamy aktualnie problem bo jest więcej chętnych niż miejsc. Myślę, że mamy bardzo ciekawą i mocną obsadę turnieju co nas cieszy tym bardziej, że to pierwsza edycja turnieju.

W poniższym linku lista aktualnie zgłoszonych drużyn: 

W kolejnych latach chciałbym aby nasz klub regularnie organizował turnieje Pleszew Cup, w dwóch edycjach tj. zimą na hali oraz latem na boiskach trawiastych. Myślę, że z roku na rok uda nam się podnosić rangę naszego turnieju, a tym samym pojawi się opcja wygenerowania z turnieju zysku dla klubu. .

Zaproszenie i informację o turnieju wrzuciłem na serwis SlideShare. Polecam używanie tego rozwiązania gdyż ułatwia on osadzanie plików i prezentacji na stronach www, dzięki czemu zainteresowani nie muszą nic pobierać tylko mogą obejrzeć dokument online od razu:

3 komentarze:

 1. Witam Panie Tomaszu,
  bardzo fajny blog.
  Okazało się że mamy bardzo zbieżne zainteresowania. Również zajmujemy się marketingiem, personal brandingiem.
  Teraz jeszcze przygarniamy fotobuma.
  Pozdrawiamy
  www.tuszynscy.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło, że zajrzeli Państwo na mojego bloga :)
   Jak Państwo widzą jestem pasjonatem sportu a głównie piłki nożnej.
   Widzę, że Państwo działają w MLM.
   A jak u Państwa zainteresowanie sportem?
   Mam pewien pomysł na duży turniej dla dzieci - może byłaby okazje podjąć współpracę....

   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Ciekawy blog, ze swojej strony polecam https://bajka.waw.pl/ stronę z artykułami na różne tematy.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...