13 grudnia 2014

Sukcesy Reprezentacji Polski a małe kluby jak Stal Pleszew

Mówi się, że najpopularniejszym sportem w Polsce jest piłka nożna... W pewnym sensie jest to trochę dziwne zjawisko, ponieważ ani nasza reprezentacja ani kluby sportowe w ostatnich latach nie odnosiły żadnych spektakularnych sukcesów na tym polu. Co mogło wpłynąć na zmniejszenie zainteresowania w/w dyscypliną. Jednakże ostatnie wydarzenia i wyniki naszej reprezentacji spowodowały, że piłka nożna znów "odjechała" pozostałym dyscyplinom sportu w naszym kraju. To tylko potwierdza jak ogromne jest zapotrzebowanie na sukces w tej dyscyplinie sportu. Nie potrafię sobie pomyśleć co, by było, gdyby do aktualnej popularności piłki nożnej dołożyć sukces na dużą skalę...

Uważam, że ostatnie wyniki naszej reprezentacji w piłce nożnej w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2016 można spokojnie nazwać sukcesem. Największą euforię wywołała wygrana 2-0 z aktualnymi Mistrzami Świata - Niemcami . Po trzech meczach naszej reprezentacji mamy pierwsze miejsce w grupie, co wywołało bardzo pozytywny szum w mediach oraz social mediach. Taka sytuacja z pewnością przenosi się pozytywnie na aktualne postrzeganie piłki nożnej i właśnie do tego chciałbym się odnieść w tym wpisie :)

Historyczny moment dla polskiej piłki nożnej...
Post użytkownika Łączy nas piłka.


Przed Mistrzostwami Euro 2012 rozgrywanymi w Polsce wszyscy kibice piłkarscy mieli spore apetyty oraz nadzieje na sukces. Niestety, polska reprezentacja nie wyszła z grupy a gra reprezentacji nie porywała. Nasze kluby także w ostatnich latach nie błyszczały w rozgrywkach europejskich. Dodałbym do tego negatywną otoczkę i czarny PR wokół poprzedniego zarządu PZPN, który nota bene moim zdaniem działał nieprzejrzyście i był zamknięty dla kibiców, a także sponsorów. Wszystkie te wydarzenia spowodowały marazm i zła atmosferę wokół piłki.

Pamiętam jedną z sytuacji, gdy 3 lata temu, gdy jako prezes poszedłem do jednej z lokalnych firm w Pleszewie z prośbą o wsparcie klubu piłkarskiego Stal Pleszew... Dostałem taki "wykład" na temat żenującego poziomu polskiej piłki oraz brania kasy za nie wiadomo co! Po tym wydarzeniu na jakiś czas zaniechałem odwiedzania kolejnych sponsorów i poruszania tematów piłki nożnej.

Na szczęście dzięki ostatnim sukcesom Naszej Reprezentacji zdecydowanie częściej niż kilka lat temu wśród moich znajomych usłyszeć można pozytywne opinie oraz dyskusję na temat piłki. Łatwiej również rozmawia się z osobami, które nie są zagorzałymi kibicami piłki nożnej. Da się wyczuć ich pozytywne nastawienie i świadomość sukcesów. Duży wpływ także na otoczkę wokół piłki nożnej ma nowy zarząd PZPN w tym postać Zbigniewa Bońka. Widać w PZPN nowoczesne zarządzanie, nacisk na marketing sportowy a także podejście do kibiców oraz sponsorów. Moim zdaniem dużo pozytywnego zrobiła także osoba Roberta Lewandowskiego i jego sukcesy. Robert jest przykładem sukcesu, który został osiągnięty ciężką pracą wykonywaną latami.

Ta cała pozytywna zmiana wokół piłki nożnej ma także duże przełożenie na takie małe kluby grające w niższych ligach jak Stal Pleszew - dlaczego? Łatwiej rozmawia się z władzami, sponsorami oraz partnerami, gdy atmosfera wokół piłki jest "pozytywna". Podczas spotkań towarzyskich z większa pewnością i przekonaniem można poruszać tematy o piłce nożnej, często ludzie sami chętnie opowiadają o piłce i swoich odczuciach.

W dłuższej perspektywie czasu liczę bardzo na sukcesy Reprezentacji Polski, gdyż jestem przekonany, że przełoży się na pozytywny wizerunek i popularność piłki. Dzięki temu będzie jeszcze więcej chętnych młodych chłopców do uprawiania tego sportu. Sukcesy także ułatwią działanie i pozyskiwanie środków dla naszego klubu, co wpłynie na jego szybszy i sukcesywny rozwój.

Na koniec polecam ciekawy artykuły, na które trafiłem w ostatnim czasie:


Nikt chyba nie spodziewał się takiego miejsca po pierwszych 4 kolejkach...

Post użytkownika Łączy nas piłka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...