28 marca 2014

"Stawiamy na szkolenie młodzieży" - wywiad Tomasza Zawady dla iPleszew

Rusza piłkarska wiosna. Na co stać piłkarzy Stali Pleszew i jakie oczekiwania ma zarząd klubu w stosunku do pierwszego zespołu?

30 marca odbędą się pierwsze mecze o mistrzostwo Kaliskiej Klasy Okręgowej. Piłkarze pleszewskiej Stali zajmują piąte miejsce w tabeli, tracąc do lidera Białego Orła Koźmin Wlkp. – 12 punktów.

O planach na rundę wiosenną rozmawialiśmy z Tomaszem Zawadą, prezesem Stali.

Prezes Klubu Stal Pleszew - Tomasz Zawada
Podczas ostatniego zebrania zarządu podjęto decyzję, aby od rundy jesiennej Stal posiadała dwie drużyny juniorskie? To spore wyzwanie zarówno organizacyjnie, jak i finansowo?

W naszym klubie bardzo mocno stawiamy na szkolenie młodzieży oraz swoich wychowanków. Nasza drużyna seniorska w 95% złożona jest z naszych zawodników. Dlatego chcemy posiadać dwie drużyny w wielkopolskich ligach by chłopacy ogrywali się i byli gotowi do gry w drużynie seniorskiej na jak najwyższym poziomie.

Organizacyjnie jesteśmy już teraz gotowi na dwie drużyny w wielkopolskich ligach. Natomiast jeśli chodzi o finanse przygotowujemy się do tego wyzwania. Dodatkowo jesteśmy po wstępnych rozmowach z władzami miasta, którzy nas najprawdopodobniej wesprą finansowo w przypadku awansu drugiej drużyny.

Jak się układa współpraca zarządu z trenerem Adrianem Popławskim?

Trener Adrian Popławski jest także członkiem zarządu, tak więc współpraca układa się bardzo pozytywnie. Chciałbym tutaj podkreślić, że nasz klub w ostatnim roku był bardzo dobrze poukładany pod kątem organizacyjnym, jak i marketingowym.

Dość niecodzienną sytuacją jest, że prezesem klubu jest jednocześnie zawodnikiem tegoż klubu. Czy taka sytuacja nie wprowadza dyskomfortu w pracy klubu?

Jeśli wszystko odpowiednio się poukłada, to nie ma mowy o dyskomforcie. Dodatkowo dzięki temu, że jestem grającym prezesem lepiej rozumiem potrzeby drużyny i zawodników. Do tego dzięki młodemu wiekowi mam dobre relacje ze wszystkimi zawodnikami w klubie - od najmłodszych do seniorów.

Jak Pan ocenia szanse i jaki jest cel stawiany przez zarząd pierwszej drużynie Stali na rundę wiosenną?

Mamy młodą drużynę, która z rundy na rundę jest mocniejsza, zbierając kolejne doświadczenie. Cel to zajęcie jak najwyższego miejsca w lidze, grając swoimi wychowankami. Nie ma presji awansu, ale będziemy na pewno walczyć do samego końca! Plan to wygrać wszystkie 14. z 14. spotkań, by nie mieć sobie nic do zarzucenia i nie liczyć na potknięcia Białego Orła Koźmin Wlkp. Wtedy kwestia awansu stanie się możliwa jeszcze w tym sezonie…

Stal, to nie tylko zespół seniorów, ale także pozostałe zespoły. Dobre wyniki w lidze okręgowej osiągają juniorzy starsi, którzy wydają się być naturalnym zapleczem dla drużyny seniorów. A jak Pan ocenia pracę i wyniki pozostałych zespołów Stali?

Zarząd klubu jest bardzo zadowolony z pracy wszystkich trenerów drużyn młodzieżowych. Aktualnie w klubie w pięciu drużynach trenuje ponad 150 zawodników. Tak jak mówiłem stawiamy na młodzież! Myślę, że juniorzy spokojnie wywalczą awans do ligi wielkopolskiej, natomiast juniorzy młodsi się w niej utrzymają.

Jak wyglądają finanse klubu? Czy „widać” może nowych sponsorów, którzy chcieliby wesprzeć klub?

Finanse klubu są stabilne. W 2013 roku wszystko było płacone na bieżąco. Pozyskujemy ciągle nowych sponsorów, jednak byłoby fajnie, gdyby udało się pozyskać jakiegoś dużego, strategicznego sponsora lub kilku głównych, którzy by zapewnili stabilność. Staramy się ciągle organizować różne akcje, eventy, prężnie działamy w Internecie. Mamy nadzieje, że nasze zaangażowanie przełoży się przyciągnięcie kolejnych sponsorów do klubu.

Rozmawiał: Rafał Figlak
źródło: http://www.ipleszew.pl/news,-stawiamy-na-szkolenie-mlodziezy-,344.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...