1 września 2013

Powiadomienia SMS kibiców Twojego klubu

Wszechobecne social media i telefony komórkowe już od dłuższego czasu wykorzystywane są do komunikacji marketingowej. Od niedawna ich potencjał próbują wykorzystać także kluby sportowe. Całkiem udaną realizacje w tym zakresie ma już za sobą m.in. Ruch Chorzów. Od kilku tygodni również taką funkcjonalność wprowadziłem w Stali Pleszew. Taka funkcjonalność pomaga szybko dotrzeć z informacją do klientów a także budować relacje z kibicami.


Pomysł hurtowego wysyłania SMS-ów do określonej grupy odbiorców nie jest w zasadzie niczym specjalnie nowym, jednak w przypadku klubów sportowych, do tej pory raczej mało popularnym. Moim zdaniem mającym jednak spory potencjał. O ile bowiem w przypadku wysyłania SMS-ów marketingowych przez firmy i przedsiębiorstwa wciąż trwa dyskusja, jak właściwie prowadzić takie działania, wiadomość tekstowa czy komunikat głosowy od piłkarza czy nawet kapitana drużyny na telefonie kibica kontrowersji już nie wzbudza. Kibice chcą być w stałym kontakcie z ulubionymi drużynami i na bieżąco otrzymywać informacje o związanych z nimi wydarzeniami. Tak więc prosty SMS do dla kibica zawsze wartość dodana i bliższych relacji z klubem, a nawet poszczególnymi zawodnikami.

Mobilna komunikacja może więc oznaczać prawdziwy przełom w marketingu organizacji sportowych, co pokazali ostatnio sami kibice jednego ze śląskich klubów. Ze szczególnym entuzjazmem spotkała się akcja promocyjna przeprowadzona niedawno przez Ruch Chorzów. Z nagranym zaproszeniem na mecz dzwonił do wszystkich, którzy kupili karnet, kapitan drużyny Ruch Chorzów – Marcin Malinowski. Reakcję na kampanię można prześledzić m.in. na oficjalnym profilu organizacji na Facebooku.

Kilka tygodni temu komunikację SMS zacząłem wprowadzać także w Stali Pleszew. Obecnie korzystam z platformy SMSAPI.pl gdzie mam możliwość w pełni zautomatyzowania takiego procesu. Wiadomości mogą być wysyłane hurtowo do wszystkich kibiców jednocześnie albo zostać podzielone na grupy. Serwis umożliwia także personalizację wiadomości oraz targetowanie, czyli selekcjonowanie bazy wg odpowiedniej grupy docelowej. Dodatkowo, jako użytkownik platformy mogę także skorzystać z dedykowanej na Facebooka aplikacji, która pomaga zbierać dane osobowe za zgodą użytkowników. Dzięki temu rozwiązaniu Stal Pleszew przyjmuje zapisy do bazy bezpośrednio poprzez swój Fan Page na Facebooku - zobacz jakie to proste: https://www.facebook.com/stalpleszew/app_226910120744339 

Póki co usługę powiadomień SMS dla kibiców promuję i zachęcam do dopisania się bezpłatnie do bazy. Zakładka na fb do zapisywania już jest, na dniach zostanie dodany box na stronie www.stalpleszew.pl w przyszłości planuję także dotrzeć do kibiców poprzez ulotki z informacją o numerze, na który wystarczy wysłać SMS tj. 664079255 w treści wpisując imię i numer zostanie dopisany do bazy powiadomień. Usługę powiadomień SMS wykorzystuję głównie do wysyłania zaraz po meczu SMSa z wynikiem oraz strzelcami bramek. Wysyłka SMS-ów od strony technicznej trzeba przyznać, że jest bardzo prosta, wystarczy na numer dostępowy wysłać SMSa a on jest rozsyłany do wszystkich w bazie. Oczywiście kibice SMSy otrzymują za darmo.

Wszystkich zainteresowanych tematem usprawnienia komunikacji w klubach i organizacjach sportowych zapraszam do przetestowania możliwości marketingu SMS poprzez poniższy link: https://ssl.smsapi.pl/rejestracja/U6JC

https://ssl.smsapi.pl/rejestracja/U6JC

Chętnie wymienię się także doświadczeniami w tym zakresie. 
PS. Powodzenia w pozyskiwaniu kibiców

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...