16 czerwca 2013

Zapowiedz meczu piłkarskiego - filmik promocyjny

W erze coraz bardziej wszechobecnego i popularnego Internetu a w tym mediów społecznościowych by zachęcić kibiców i poinformować ich o wydarzeniu sportowym w danym mieście, nie wystarczy już rozwiesić plakatów na słupach ogłoszeniowych. Aby dotrzeć do kibiców z informacją o meczu piłkarskim lokalnej drużyny należy być co najmniej w kilku miejscach, w tym coraz bardziej w Internecie.
Klub Stal Pleszew, którego aktualnie jestem prezesem gra w sezonie 2012/13 w kaliskiej klasie okręgowej - jest to odpowiednik 6 ligi piłki nożnej w Polsce. Tak więc jest to stosunkowo niski poziom jednak myślę, że za rok maksymalnie za dwa będziemy w IV lidze (ale o tym więcej w innych wpisach). Uważam, że 20 tys miasto powinno mieć klub piłkarski w co najmniej IV lidze.

W tym sezonie zapowiedź każdego ze spotkań docierała do kibiców z różnych kanałów:
  • klubowa strona internetowa,
  • lokalna gazeta,
  • plakaty na mieście na każdy mecz,
  • fanpage na facebooku,
  • oraz na ostatni mecz filmik video.

Chcę takimi akcjami promocyjnymi pokazać, że można nawet na tym poziomie rozgrywkowym bez nakładu finansowego promować mecze piłki nożnej oraz zachęcić ludzi do przyjścia na stadion (a nie tylko jak to w Polsce bardzo popularne do narzekania na wszystkich i wszystko). Nie mogą kluby żyć w przekonaniu, że wszyscy kibice interesują się i wiedzą kiedy gra ich drużyna. Promocja i marketing klubu nawet na takim poziomie jest bardzo ważna. Skończyły się te czasy gdzie ludzie siedzieli w domach nie mając żadnego zajęcia. Teraz każdy kibic otaczany jest wieloma formami spędzania wolnego czasu w sobotę czy niedzielę. Jeśli dotrzemy do ludzi z informacją o meczu oraz czymś dodatkowym podczas meczu wtedy możemy zainteresować do przyjścia na mecz osoby, które dotychczas nie były kibicami klubu.

Myślę, że na najbliższy mecz mojej drużyny przy ładnej pogodzie przyjdzie około 300 kibiców. Mam dodatkowo w planach jeszcze jeden pomysł na promocję i zachęcenia do przychodzenia na mecze podczas tego meczu ale to może opowiem jak uda się go zrealizować ten pomysł - by nie zapeszyć.

PS. Jeszcze raz dziękuję grupie kreatywnej NUEWA za stworzenie zapowiedzi video :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...