13 maja 2012

Czas na zmiany - Inicjatywa Druga Połowa

Jestem przekonany, że większość klubów (jak nie wszystkie) nie jest zadowolona z obecnej sytuacji jaka panuje w wielkopolskiej piłce. Nie dość, że kluby borykają się z problemami finansowymi to odsetek wydatków na opłaty związkowe jest coraz większy. Wysokości opłat i składek, które kluby muszą odprowadzać do Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej są najwyższe w Polsce wśród 16 ZPNów. By spróbować zmienić stan Wielkopolskiej piłki powstała Inicjatywa "Druga Połowa".


Strona internetowa Inicjatywy "Druga Połowa" www.inicjatywadrugapolowa.plMyślę, że nadszedł czas by wprowadzić pewne zmiany w tym najważniejszą: sposób funkcjonowania związku. Przykład innych związków tj.: Dolnośląski ZPN lub Pomorski ZPN pokazuje, że jest to możliwe.  Dlatego wraz z grupą działaczy, trenerów i menedżerów powołaliśmy do życia Inicjatywę "Druga Połowa". Naszym celem jest wywołanie merytorycznej dyskusji na temat obecnej sytuacji i rozwiązań akie można wdrożyć w życie. A także znalezienie ludzie, którzy chcą działać i poświęcić się dla Wielkopolskiej piłki.

Gdy rozmawiam z przedstawicielami oraz zarządzającymi innymi klubami, każdy z nich narzeka na obecną sytuację. Jednak większość z nich nie decyduje się by zrobić coś w  kierunku  zmian (tutaj powstaje pytanie a może kluby boją się "wychylić" by w przypadku przegranej Inicjatywy "Druga Połowa" zostaną ukarani...). Gdy proponowałem zjednoczyć się i spróbować coś zrobić słyszałem "i tak się nie uda". Ja jednak uważam, że należy próbować. Jak to ładnie napisał mój kolega Michał na swoim blogu "Kropla drąży skałę a nawet beton..." 

Nie zamierzamy krytykować czy też walczyć z obecną władzą. Zależy nam by wprowadzono pewne zmiany. Myślę, że na chwile obecną najważniejsze jest dotrzeć z informacją do jak największej liczby osób/klubów.

http://www.inicjatywadrugapolowa.pl/
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...