22 marca 2012

Walka o utrzymanie - wywiad

W najbliższą niedzielę pleszewska Stal meczem z Gromem Wolsztyn wznowi czwartoligowe występy. Jakie zmiany nastąpiły w kadrze pierwszego zespołu?Niektórzy Stal już skreślili....
Z Tomaszem Zawadą, prezesem KS Stal Pleszew, rozmawia Piotr Hain gazeta Życie Pleszewa

Niestety ze składu ubyła duża liczba zawodników. Krzysztof Laskowski, Szymon Młodak i Patryk Lewicki przebywają za granicą, Tobiasz Wojcieszak i Mateusz Zaworski wyjechali na studia oraz w poszukiwaniu pracy w Poznaniu, Łukasz Frąszczak wrócił z wypożyczenia do SMS-u Łódź, a Alan Mann nie będzie grał ze względu na poważna kontuzję kolana. Marcin Wandzel będzie próbował swoich sił w drugoligowej Calisii - klub postanowił nie blokować rozwoju jego kariery. Pozostali zawodnicy występujący w rundzie jesiennej będą grać z drużyną. Pozyskanie nowych zawodników pomiędzy rundami wiąże się z dużymi kosztami, niemniej kibice ujrzą na boisku sporo nowych twarzy. Szymon Łyskawka powrócił z Białego Orła Koźmin, Maciej Kuleczka z Unii Szymanowice. Bartosz Musioł to nowy bramkarz z Jaroty Jarocin, Marcin Chwiałkowski i Dawid Piestrzyński występowali w KKS-ie Kalisz, natomiast Błażej Gauza w LZS-ie Marszew. Bartosz Dygała to wolny zawodnik. Dodatkowo do drużyny zostaną zgłoszeni juniorzy młodsi Stali – Adrian Chojnacki, Jacek Majkowski, Marcin Wróblewski i Maciej Gulczewski. 


WZPN zawiesił wam w lutym licencję na grę w IV lidze? Czy ta sprawa jest już uregulowana? 
Licencja była chwilowo zawieszona pod groźbą odebrania, jednak zostało to już pozytywnie wyjaśnione, a zaległości finansowe wobec związku uregulowane. 

Problemy finansowe są jednak spore. Czy istnieje niebezpieczeństwo, że Stal nie wystartuje lub zostanie wycofana w trakcie rundy wiosennej? 

Myślę, że nie ma niebezpieczeństwa wycofania zespołu z rozgrywek. Jednak na chwilę obecną klub w 2012 roku ma większe koszty niż planowane przychody i to jest największym wyzwaniem dla klubu. Dotychczasowi sponsorzy obniżają wysokość swojego wsparcia, natomiast pozyskanie nowych sponsorów jest bardzo trudne. Pieniądze z miasta wystarczają na podstawowe minimum, dlatego przed zarządem duże wyzwanie, by zapewnić dalsze funkcjonowanie drużyny. 

Sporo w lokalnym środowisku mówi się o „Famocie” jako potencjalnym sponsorze… 
Rozmowy z „Famotem” nadal trwają i trudno powiedzieć teraz coś konkretnego w tej sprawie, natomiast jeśli firma „Famot” nawiązałaby współpracę z naszym klubem, byłby to przełomowy moment w działalności Stali. Jestem dobrej myśli ale w czas pokaże… 

Rolbud OSiR występował kiedyś przez trzy sezony w IV lidze i został zdegradowany. Stal gra w IV lidze trzeci rok. Historia może zatoczyć koło. Czy prezes Tomasz Zawada wierzy w uratowanie się przed spadkiem? 

Mam nieodparte wrażenie, że wszyscy kibice dokoła już dawno skreślili Stal Pleszew, wróżąc nam wycofanie z rozgrywek. Zaryzykuję stwierdzenie, że jestem osobą, która najbardziej wierzy w pomyślny scenariusz, a co za tym idzie - w utrzymanie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...