17 grudnia 2011

Wywiad dla portalu jardersport.pl

Dla portalu www.jardersport.pl wywiad z Prezesem przeprowadził redaktor Mariusz Kruchowski
1. Na różnych portalach internetowych ukazały się wiadomości o zadłużeniu klubu wobec Kaliskiego Związku Piłki Nożnej, nie tylko pleszewskiego, czy ta zaległość została już uregulowana. (czy nie boisz się o odebranie licencji na rozgrywanie meczów w IV lidze w związku z odebraniem licencji, tak pisała strona www.skpsłupca.pl)

www.jardersport.pl


Całe zadłużenie wobec Kaliskiego OZPN powstało z tytułu opłat transferowych, które przypomnę w tym roku zostało podniesione do 1000 zł za każdego zawodnika (jestem przekonany, że zadłużenie pozostałych klubów także wynikało z tego tytułu jak dobrze pamiętam Ostrovia dokonała 10 transferów co daję kwotę 10 tys. zł) My dokonaliśmy przed sezonem 8 transferów co daję kwotę 8.000 zł do tego składki członkowskie oraz zgłoszeniowe. Uregulowaliśmy tyle ile byliśmy w stanie. Ponad 2 miesiące temu wystosowałem pismo z prośbą o odroczenie zaległości do października jednak nie udało się do tego czasu pozyskać środków… Po publicznej informacji o zadłużeniu i przekazaniu wniosku do WZPN zwróciłem się z prośbą o odroczenie zadłużenia do lutego 2012 roku lub rozłożenie go na raty (nie dostałem jeszcze odpowiedzi). Podsumowując wraz z nowym rokiem pozyskamy nowe środki finansowe i uregulujemy zadłużenie, tak więc jestem przekonany, że nie zostanie nam odebrana licencja i zagramy na wiosnę w IV lidze – a przypomnę, że licencje odebrano by kilku klubom z IV ligi…

2. Jak obecnie kształtuje się kadra Stali Pleszew, przed rozgrywkami rundy rewanżowej IV ligi. (kto odchodzi, kto przychodzi może bez nazwisk, czy będzie nowy trener).

Kadra Stali Pleszew na przestrzeni rundy jesiennej zmniejszyła się. Bramkarz Szymon Młodak wyjechał na stałe za granicę, Damian Kruchowski przeprowadza się do Poznania w poszukiwaniu pracy. Jesteśmy po rozmowach z większością zawodników z informacji, które do nas dotarły 2 zawodników chce opuścić klub z powodów zmiany miejsca zamieszkania. Do klubu dołączyło już 2 nowych wolnych zawodników. Chcemy dopiąć jeden transfer, którego nie udało się zrealizować latem. Wraz z nowym rokiem po kontuzji w pełni zdrowia wracają Jańczak oraz Benuszak. Na 100% zatrudnimy nowego trenera. Jesteśmy już po rozmowach z 3 trenerami jednak nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji... W przerwie chcemy pozyskać z 3/5 zawodników tak by kadra zespołu złożona była z 21 chętnych i gotowych do gry zawodników by nie powtórzyła się sytuacja z meczu z Ostrovią. Do tego należy pamiętać, że wiosną dochodzą pauzy za kartki. Dodatkowo nowy trener także ma pociągnąć za sobą nowe twarze piłkarskie…

3. Jak zaplanowano przygotowania do rundy rewanżowej sezonu 2011/12.

Przygotowywać będziemy się na obiektach w Pleszewie. Przygotowania będziemy realizować na kilku obiektach: ogrzewany kryty balon wraz ze sztuczną nawierzchnią, hala sportowa, siłownia oraz niezawodne Planty tzn. park, natomiast sparingi w większości najprawdopodobniej w Jarocinie na sztucznej trawie.

4. Obecnie zajmujecie 14 miejsce w IV lidze grupa południowa, jest to miejsce spadkowe, co trzeba zrobić ażeby doprowadzić do utrzymania klubu na szczeblu rozgrywek IV ligowych.

Nieustannie wierzę w potencjał naszego młodego zespołu złożonego głównie z wychowanków. Nowy trener będzie miał za zadanie tchnąć nową siłę i motywację do ciężkiej pracy na treningach i walki do samego końca w każdym meczu. Sytuacja w dolnej części ligi jest bardzo wyrównana i tak naprawdę walka pomiędzy tymi drużynami będzie do samego końca rozgrywek (jak co roku). Jeśli zrealizujemy założenia jakie sobie postawiliśmy podczas ostatniego zebrania zarządu cel jakim jest utrzymanie, zrealizujemy.

5. Co się stało w tym zespole ze skutecznością. (strzeliliście tylko 12 bramek, najmniej ze wszystkich zespołów IV ligowych).

Ciężko znaleźć odpowiedź na to pytanie… Faktem jest, że skuteczność to chyba nasza największa bolączka rundy jesiennej. Sam pamiętam mecze gdzie mieliśmy pięć sytuacji 100% przeciwnik jedną i to on wygrywał 0-1. Do tego przez ponad połowy rundy na boisku brakowało naszego strzelca Krystiana Benuszaka. Jednak to nie zmienia faktu, ze nad skutecznością szczególnie będzie musiał popracować z zespołem nowy trener. Chciałbym tutaj podkreślić, że będę wraz z nowym rokiem i nową rundą znacznie więcej wymagał od wszystkich. Poczynając od zaangażowania zawodników, większej sumienności na treningach, po trenera by odpowiednio poukładał zespół na boisku i poza nim.

6. Jak oceniasz pracę trenera i przygotowania do sezonu 2011/12. ( czy nadmiar kontuzji w zespole, żółtych 41 i czerwonych 4 kartek nie jest przyczyną złego przygotowania do sezonu).

Kontuzje jakie wystąpiły w naszym zespole to głównie urazy podczas starć z przeciwnikiem tak więc nie obarczał bym nimi trenera. Moim zdaniem 41 to średnia wielkość jeśli chodzi o żółte kartki, można się doszukiwać, że mogły być spowodowane niemocą i brakiem skuteczności ale to jest gdybanie.

7. Znając Ciebie i obecnych ludzi w Zarządzie Stali Pleszew, zapewne będziecie się starali ażeby klub jak najszybciej wyszedł na prostą zarówno sportową i finansową.

Jeśli chodzi o kwestię sportową to chciałbym pokreślić, że jestem bardzo zadowolony z naszych drużyn młodzieżowych. Nasi trenerzy wykonują świetną pracę, która przynosi oczekiwane rezultaty. Dlatego patrząc w przyszłość o tą część funkcjonowania klubu jestem spokojny. Jeśli chodzi o drużynę seniorska tak jak wspomniałem musimy pozyskać nowego trenera oraz kilku zawodników a to chciałbym by przełożyło się na utrzymanie w IV lidze – „jak to mówi stare powiedzenie łatwiej się utrzymać niż spaść” i ja również pod nią się podpisuję. Myślę, że powrót w pierwszym sezonie do IV ligi byłby bardzo trudny do tego nawet w tym sezonie widzimy jak ciasno jest w „okręgówce”. IV liga jest także ważne z punktu kształcenia młodzieży. Chcemy by młodzi zawodnicy trenując w naszym klubie mogli po długim procesie kształcenia grać na możliwie najwyższym poziomie rozgrywek by nie doszło do sytuacji, ze przyjdzie im kopać w „okręgówce”… Kwestia finansowa to chyba bolączka większości klubów IV ligowych (i nie tylko). Jednak sytuacja klub z miesiąca na miesiąc poprawia się. Jeśli w nowym roku miasto przekaże odpowiednie środki a sponsorzy, którzy dotychczas nas wspierali przekażą środki na podobnym poziomie będziemy optymistyczniej patrząc w przyszłość. Nie będę ukrywał, że przejąłem klub w czerwcu ze sporymi długami, które nadal się za nami ciągną… nieustannie walcząc z nimi. Ale myślę, że w perspektywie 1,5 sezonu Klub wyjdzie na prostą. A dopiero wtedy będziemy mogli w pełni realizować swoje plany i pomysły.

Dziękuję za rozmowę oraz życzę samych zwycięstw i utrzymania zespołu na poziomie IV ligowym!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...