8 października 2011

Krajowa Iza Sportu KIS - świetna inicjatywa

Celem Krajowej Izby Sportu jest reprezentowanie interesów i wspieranie działań jej członków oraz przedstawicieli różnych środowisk związanych ze sportem. A także reprezentowanie wobec administracji państwowej i uczestniczenie w tworzeniu prawa wspomagającego rozwój sportu.

Slogan ze strony głównej KIS:
"Chcemy, by sport w Polsce był profesjonalnie zorganizowany i zarządzany, by odgrywał należną mu rolę społeczną i stał się jedną z ważniejszych gałęzi gospodarki" - Dorota Idzi, Czesław Lang

Bardzo optymistyczne słowa jednak z drugiej strony nie abstakcyjne. Patrząc na najlepsze (najbogatsze) ligi zachodnie a dokładniej na generowane przez kluby przychody można spokojnie powiedzieć, że sport jest jedną z ważniejszych gałęzi gospodarki!

Krajowa Izba Sportu za zadanie postawiła sobie promowanie wysokich standardów etycznych i zawodowych. Chce być także platformą nawiązywania kontaktów biznesowych.

Izba proponuje udział w tworzeniu KIS środowiskom skupionym wokół profesjonalnego sportu, klubom, ligom, organizacjom sportowym. W Izbie znajdzie się także miejsce dla przedsiębiorców zajmujących się marketingiem sportowym i organizacją imprez sportowych, producentów i dystrybutorów sprzętu oraz wszelkich produktów wykorzystywanych w sporcie profesjonalnym.

Głównymi twórcami Izby są utytułowani sportowcy Czesław Lang i Dorota Idzi.

Myślę, że powołanie Krajowej Izby Sportu to świetna inicjatywa. W końcu powstała w Polsce instytucja, która może wpływać na zmiany prawne bądź administracyjne służące rozwojowi sportu a dokładniej klubom sportowym. W mojej ocenie w Polsce drzemie duży potencjał organizacyjny i marketingowy. Obiekty sportowe rosną jak grzyby po deszczu teraz mając podstawowe zaplecze należy dążyć do komercjalizacji najważniejszych dyscyplin sportowych.

Oto pierwszy projekt nad którym pracuje KIS:
"Rejestracja działalności gospodarczej przez sportowców"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...