5 września 2011

Lokalne derby - wpływ na kibiców


Lokalne derby zawsze tworzą dodatkowe emocje i andrenalinę. I tak samo było w przypadku derbów powiatu pleszewskiego pomiędzy Stalą Pleszew a LKSem Gołuchów - więcej tym pojedynku można przeczytać na stronie Stali Pleszew w zapowiedzi przedmeczowej 6 kolejka - zapowiedź: WIELKIE DERBY

Derby Stali Pleszew i LKSu Gołuchów
httt://www.stalpleszew.pl


Dla zarządu klubu mecz derbowy to dodatkowe wyzwanie. Pomimo dużej presji na zwycięstwo ważną rzeczą było wykorzystanie tego meczu do promocji klubu. Dlatego na potrzeby meczu zrealizowano kilka rzeczy. Nie można zapominać o dodatkowym zabezpieczeniu meczu.

By na mecz ściągnąć jak największą liczbę osób wpadliśmy na pewien pomysł. Nagraliśmy spot audio reklamujący i zapraszający na Wielkie Derby. Wynajęliśmy samochód oferujący jeżdżące nagłośnienie po mieście. Dwa dni przed meczem i w dzień meczu samochód ten poruszał się po centrum miasta. Po tej akcji słyszałem od kilku znajomych pytania zwrotne do tej właśnie reklamy - co jest potwierdzeniem jej skuteczności.

Kolejnym działaniem było zaproszenie VIPów a dokładniej obecnych sponsorów i nowych potencjalnych sponsorów by mogli na żywo zobaczyć na co przeznaczają środki (lub mogliby przeznaczać). Plan udało się zrealizować gdyż przez cały mecz na boisku była niesamowita walka i zaangażowanie. A Stalówka przy pełnych trybunach zwyciężyła 1-0. Po meczu było widać duże zadowolenie wśród VIPów...

Podczas meczu nie można zapomnieć o zapewnieniu bezpieczeństwa. Wiadome było, że na trybunach pojawi się spora liczba kibiców a do tego klubu kibica zdecydowanie się nienawidzą. W tym celu klub zatrudnił dodatkową liczbę ochroniarzy = wzrost kosztów. Wiedzieliśmy także, że na meczu pojawi się obserwator meczowy, który już ostatnio upominał nas o zakazie wypuszczania kibiców w przerwie meczu (do tej pory było tak, że po pierwszej połowie bramy stadionu były otwierane i na drugą połowę wchodzono bez biletów) według nowych wytycznych kibice mają zakaz opuszczania stadionu a sprzedaż biletów prowadzona jest do końca spotkania. Wprowadzenie tych zmian nie obyło się bez awantur ze strony kibiców. Jednak to nie był nasz wymysł tylko odgórne wytyczne. Mam nadzieję, że kibice przyzwyczają się do nowych przepisów.
Problem zabezpieczania meczu poruszał także Michał Gniatkowski:
Zabezpieczenie meczów – cz. I

Mecz zakończył się zwycięstwem 1-0 po ostrej walce (jednego zawodnika zabierała karetka pogotowia z podejrzeniem złamania nogi, drugi rozcięty polik w konsekwencji 2 szwy, trzeci rozcięta warga, czwarty mocne zbicie pleców i przerwa w treningach)

Szczegółowa relacja i galeria na stronie stalpleszew.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...