20 września 2011

Piłka nożna - inwestycja w młodzież - cz. II

W nawiązaniu do pierwszej części wpisu na moim blogu: Inwestycja w młodzież - cz. I chciałbym przedstawić młodzież Stali Pleszew...

Tak jak wspomniałem klub boryka się z problemami finansowymi co w pewnym sensie wymusza oszczędności jednak nie ukrywam, że bez względu na sytuację po objęciu funkcji sternika klubu planowałem stawianie na młodzież. I taką też strategię przyjęliśmy w nadchodzącym sezonie i na najbliższe lata...

Akademia Reissa Pleszew z Piotrem ReissemW Pleszewie w obecnym momencie udało się stworzyć (prawie) kompleksowy system szkolenia dzieci i młodzieży. Oprócz świetnych obiektów sportowych mamy także wartościową i dobrze wykształconą kadrę szkoleniową trenerów.

http://trojka.pleszew.pl
System szkolenia prezentuje się następująco: w wieku 4/5 lat dzieci rozpoczynają kształcenie w partnerskiej szkółce Akademii Reissa (której w sumie jestem głównym koordynatorem w Pleszewie ale o tym może w innym wpisie). W wieku 10/11 lat przechodzą do Stali Pleszew gdzie rozpoczynają swoją przygodę w kategorii orlik. Następnie przechodzą wszystkie grupy wiekowe: młodzik młodszy, młodzik starszy, trampkarz młodszy, trampkarz starszy (te grupy zmieniają się co roku) później zaczynają się grupy gdzie gra się przez dwa lata: junior młodszy oraz junior starszy. W między czasie szkolenia się w Stali udało się stworzyć w pleszewskich szkołach klasy sportowe co jest dużym atutem i korzyścią dla dzieciaków.

http://www.zsz-pleszew.pl

W ubiegłym roku utworzono gimnazjum sportowe w Gimnazjum nr 3, gdzie dodatkowym atutem są nauczyciele w-fu, którzy są jednocześnie trenerami w klubie. W tym roku ruszyło Liceum Ogólnokształcące o profilu sportowym (a w przyszłości o profilu piłka nożna) w ZST na ul. Zielonej.

Jeśli tylko jakiś chłopak naprawdę będzie chciał poświęcić się piłce nożnej to w Pleszewie w pewnym sensie udało się stworzyć do tego świetne warunki. Teraz tylko wymaga się od chłopaków solidności, zaangażowania i chęci do nauki.

PS. Szkoda, że takich warunków nie było kiedy ja zaczynałem "kopać" piłkę...

Zapraszam na blog Michała Gniatkowskiego, który pisze o wychowankach Lecha Poznań... (to tak bardziej w nawiązaniu do pierwszej części "inwestycji w młodzież..."
Młodzi zawodnicy w składzie Lecha - blog Piłka pod lupą


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...