30 września 2011

Centrum treningowe Manchester City

http://www.k-4m.com.pl
Nie od dziś wiadomo, że warto kształcić i stawiać na własnych wychowanków. W dzisiejszych czasach każdy klub posiada drużyny młodzieżowe a często nawet profesjonalne szkółki piłkarskie. Jednak spoglądając na kluby z najwyższych lig europejskich ciężko w większości z nich znaleźć drużynę w której ponad połowa to zawodnicy z danego kraju a co dopiero wychowanków klubu... Z elity można zdecydowanie wyróżnić FC Barcelonę, w której oprócz Messiego prym wiodą zawodnicy ze szkółki La Masia. 

http://bzs.pl
Mam wrażenie, że inne kluby zaczynają dostrzegać jak bardzo ważne jest inwestowanie w młodzież. Przykładów daleko nie trzeba szukać. Jeden z obecnie najbogatszych klubów a także ten który na transfery wydał kolejny raz niesamowite pieniądze, inwestuje w centrum treningowe... Mowa o włodarzach Manchesteru City, którzy planują zainwestować kilkanaście milionów funtów w  budowę kompleksu treningowego wraz z Akademią piłkarską, które miałyby powstać zaraz obok boiska Etihad Stadium.
 
Plany są bardzo ambitne, bowiem zakładają zagospodarowanie 80 akrów poprzez zbudowanie na nich m.in. zakwaterowania dla 72 piłkarzy, sal treningowych dla 200, biur, 16 boisk oraz ogromnego centrum w którym znajdowałyby się szatnie oraz zakład rehabilitacji. Na tym obszarze powstanie również mały stadion na 7 tysięcy miejsc z którego korzystałyby drużyny młodzieżowe City.


To może być najważniejsza inwestycja, jaką powziął klub odkąd pojawił się w nim nowy właściciel.
- powiedział Brian Marwood - prezes ds. futbolu City.
To część 10-letniego planu dla osiągnięcia długotrwałego sukcesu. Faza pierwsza zakonczyła się wygraną w FA Cup i zakwalifikowaniem się do Ligi Mistrzów. Obecny plan jest zapowiedzią kolejnej części tego planu.
Zdajemy sobie sprawę z tego, że szkolenie młodzieży musi być kluczową sprawą dla klubu. Inwestycje na rynku transferowym pozwoliły nam na osiągnięcie pewnego poziomu, ale aby na nim pozostać, to musimy postawić na rozwój własnych zawodników oraz zapewnienie im wszelkich udogodnień.
Podczas gdy pierwsze strony gazet okupowane były nazwiskami pozyskiwanych piłkarzy, za kulisami praca szła pełną parą i to już od pierwszych dni.
 Źródło: Sky Sports

2 komentarze:

  1. U nas podobny plan miał Remes Opalenica i co? Szkolenie u nas leży jak cała piłka.

    OdpowiedzUsuń
  2. Kiedyś słyszałem dużo dobrych opinii o Remesie Opalenica... Mam rozumieć, że w praktyce to całkiem inaczej wyglądało... Może Pan/i coś więcej opowiedzieć o planach i obecnej sytuacji szkółki w Opalenicy?

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...