9 sierpnia 2011

Marketing klubu - zwiększenie zainteresowania rozgrywkami

Kolejnym celem jaki sobie postawiłem jest zwiększenie ilości kibiców uczęszczających na mecze drużyny seniorskiej rozgrywanych na naszym stadionie w nadchodzącym sezonie.  

Mam kilka pomysłów, które chciałbym zrealizować. Jednak od pomysłu do realizacji jest jeszcze długa droga. Niektóre z nich wymagają większej ilości czasu, inne nakładów finansowych a jeszcze inne po prostu nie na tym poziomie rozgrywek.

POMYSŁ 1: Ulotki rozdawane za darmo kibicom. 

Ulotka drukowana dwustronnie w kolorze na lekko twardym papierze o formacie A5. Plan jest by ulotka z jednej strony zawierała zdjęcie pierwszej drużyny natomiast z drugiej terminarz rundy jesiennej z wyszczególnieniem meczy u siebie oraz na wyjeździe z możliwością wpisywania wyników meczu. Oraz na 1/3 strony loga i nazwy sponsorów Stali Pleszew. Planuje wydrukować to w firmie Booklet w ramach sponsoringu klubu w nakładzie ponad 2000 sztuk. Ulotki rozdane do większości firm zlokalizowanych w centrum Pleszewa.

CEL: Zwiększenie zainteresowanie wśród ludzi średnio interesującymi się piłką nożną czyli potencjalnych kibiców Stalówki. Zwiększenie świadomości kibiców o składzie i terminarzu drużyny. Pozostawienie pamiątki klubowej dzięki dobrze wykonanej realizacji projektu i druku ulotki. 

POMYSŁ 2: Film video zapowiadający sezon 2011/2012

Film nakręcony przez partnerską firmą dzięki, której będzie miała możliwość zareklamowania się na końcu zrealizowanego filmu oraz w relacjach o nim. Idealnym momentem na nakręcenie filmu jest najbliższy mecz z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Mam wizję by film zrealizowany był w postaci urywków z odprawy przedmeczowej, rozgrzewki, kibiców oraz meczu. Film około 5 minut , dynamiczny w fajną muzyką w tle. 

CEL: Nakręcenie atmosfery wokół piłki w Pleszewie. Przedstawienie widowiska i atmosfery meczu piłkarskiego. Dotarcie do potencjalnych kibiców formą wideo. 

POMYSŁ 3: Tancerki / cheerleaderki klubowe 

Powrót do tego co było realizowane jakiś czas temu. Przed każdym meczem oraz w przerwie miedzy połowami na boisko wybiegały tancerki / cheerleaderki klubowe. Dodatkowo w tym sezonie planuje by dziewczyny były ubierane w koszulki sponsora meczu.

CEL: Wypełnienie czasu gdy na boisku akurat nic się nie dzieje a kibice są na trybunach (czas zaraz przed meczem oraz przerwa). Wzbudzenie zainteresowania niektórych kibiców występem dziewczyn...


To pierwsze z trzech pomysłów jakie przyszły mi do głowy. W kolejnym wpisie opiszę kolejne, bo jest ich naprawdę więcej. 
Zachęcam do komentowanie i oceniania powyższych lub nawet sugerowanie i podpowiadania własnych.

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...